Nasze Inicjatywy

Tworzone przez mieszkańców
dla mieszkańców

Kreujemy lokalną przestrzeń nie tylko poprzez autorskie projekty, ale także wspierając inicjatywy mieszkańców, organizacji, oraz biorąc udział w akcjach charytatywnych.

Rewir Twórczy

Centrum Aktywności Lokalnej Rewir Twórczy przy ul. Swojczyckiej 118 we Wrocławiu. Klimatyczne miejsce spotkań skupione na sztuce, ekologii i niepowtarzalnych doznaniach.

Centrum Kowale

Centrum Aktywności Lokalnej Centrum Kowale przy ul. Ełckiej 34 we Wrocławiu. Miejsce spotkań, integracji, edukacji i kultury, stworzone z myślą o mieszkańcach osiedla Kowale.

OdRęczny
Rewir

Sklepik charytatywny oferujący wyroby wykonane własnoręcznie przez kolektyw Rewiru Twórczego.

Procesy Partycypacyjne

Projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, Mikrograntów i Dolnośląskich Małych Grantów.

Europejska Stolica Kultury 2016

Autorskie wydarzenie „Wąski Most, Szeroka Kultura” zorganizowane w ramach projektu „Mosty” Wrocław ESK 2016, i inne.

Serce od Serca

Projekt „Serce od Serca” to ogólnopolska inicjatywa wolontariacka, którą na Dolnym Śląsku koordynuje Stowarzyszenie Grupa z Pasją.

Projekt polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej.

Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

Organizujemy spotkania podczas których wolontariusze wspólnie wycinają, szyją, wypełniają i pakują serduszka, używając materiały oraz sprzęt zapewniony przez Stowarzyszenie.

Parki ESK - Park Strachociński

Nie siedź w domu! Przyjdź do parku!

Projekt Parki ESK rozpoczęty w ramach Wrocław Europejska Stolica Kultury, przemianowany na Emocje Sport Kultura, działa w Parku Strachocińskim od 2016, co roku w okresie wiosenno-letnim.

W każdą sobotę i niedzielę, animatorzy Parku czekają na Was z pełnym wachlarzem letnich wrażeń. Gry i zabawy, bańki mydlane, kącik artystyczny, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, a dla tych, którzy potrzebują chwili odpoczynku oferujemy wygodne leżaki, towarzystwo śpiewających ptaków oraz piękną zieleń parku.

Park jest również centrum większych wydarzeń, takich jak festyny, koncerty, pikniki, a także eventy organizowane z inicjatywy mieszkańców.

Masz własny pomysł na warsztaty lub wydarzenie w Parku? Nie czekaj, skontaktuj się z nami, a my pomożemy w organizacji!

Scroll to Top